Doğru tedavi için hastalıklarınızı gizlemeyin

Dt.Pertev Kökdemir, tabiplerinin aldığı tıbbi hikaye bir öbür ismiyle anamnez, yapacağımız tedavinin doğruluğu ve hastaların umumî sıhhati açısından son aşama değerlidir. Sorduğumuz her sorunun bir sebebi ve bunu dikkate almamız gereken bir vardır.” dedi.

Doğru tedavi için hastalıklarınızı gizlemeyin

Tedaviyi olumlu etkiliyor

Hastalar bazen sorularımıza sahih karşılık vermekten kaçınırlar. Kelam konusu olan kendi sıhhatleri olduğundan kesinlikle sahih karşılıklar verilmelidir diyen Dt.Kökdemir, bazen umumi sıhhat durumları ile ilgili olarak direk tabipleri ile de muhabereye geçilmesinin gerekli olduğunu ve tedaviye umum sıhhat doktorunun de yazılı onay verilmesi ile tedaviye başlandığını kelamlarına ekledi. Örneğin şeker illeti olan bir bireyde hastanın şeker seviyesi olağan hudutlar içerisindeyse yeniden de hastaya şahsi ‘akıllı hidrofilik implantlar’ uygulanması implantın uzun devir başarısı için daha gerçek olacaktır. Lakin anamnez alınırken ilaçlarını tertipli aldığı için şeker hikayesini gizlerse için en ülkü implant pratiği yapılmayacaktır. Bu da implantı uzun devir muvaffakiyetini etkileyecektir.

Doğru tedavi için hastalıklarınızı gizlemeyin

Anamnez nedir

Anamnez hastanın tıbbi geçmişidir. Hastanın kendisinden yahut yakınlarından geçmiş yahut var olan marazları ve alerjik durumları hakkında haberlerin tümünü kapsamaktadır. Dt.Kökdemir, ”Anamnez alırken sorduğumuz soruların umumi maksadı, tedaviyi ve hastanın sıhhatini etkileyebilecek her türlü malumata ulaşmak ve bu doğrultuda tedbir alarak en sahih tedaviyi planlamaktır.” Dedi.

Sponsor
İLGİLİ  Ketojenik diyetin hastalıklar üzerindeki etkisi

About brkdgn49

Check Also

Hambeles (Murt) nedir? Hambeles (Murt) faydaları nelerdir? Murt nasıl tüketilir?

Hambeles (Murt) nedir? Hambeles (Murt) faydaları nelerdir? Murt nasıl tüketilir?

Çabucak çabucak her sonbahar ve kış aylarında pazarda gördüğümüz lakin birçok kimsenin tam olarak ne olduğu bilmediği murt meyvesi hakkında ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir