Saç rengini açan inanılmaz yöntem! Soğan kabuğu tekniği ile saç rengini açmanın yolları

renginizin tonunu açmak için oryel kullanmak hem saçların yıpranmasına hem de istemediğiniz bir manzaraya dönüşmesine olabilir. Şayet sizlerde doğal yollar kullanarak renginizde değişiklik yapmak istiyorsanız kabuklarını deneyebilirsiniz. Evet kabuğu tekniği nedir? rengi soğan kabuğu ile nasıl açılır? Gelin birlikte öğrenelim…

Soğan en lezzetli yemeklerin baş kahramanları arasında yan alan ve tam bir antibiyotik menşesi besindir. Soğan kullanıldıktan sonra kabukları çöpe atılır. Aslında çöpe atılan soğan kabukları, sıhhatiniz için en tesirli ilaçlardan biridir. Mütehassısların yaptığı araştırmalar sonucunda soğanın kabukları antioksidan, lif ve flavanoid bakımından güçlü olduğunu ortaya çıktı. Bu özellikleriyle sıhhatine olumlu cihette tesirleri soğan kabuğunu mutlaka çöpe atmamalısınız. Kalp ve damar illetleri, kolon kanseri, sindirim sistemi meseleleriyle savaşarak olumlu tesirler gösteren soğan kabuğu, mikrop öldürücü hususlar bulundurduğu için boğaz yolunda oluşan iltihabı temizleme hizmetini üstlenir. 

Saç rengini açan inanılmaz yöntem! Soğan kabuğu tekniği ile saç rengini açmanın yolları

Bayanların son yıllarda soğan kabuğunu kullandıkları mekan ise saçlarıdır. Soğan kabuğunun içerisindeki etken unsurlar sayesinde saç renginde doğal bir renk açıcı özellik taşıyor. Sizler de bu özellikten yararlanmak isterseniz metnimizin devamındaki adımları takip edebilirsiniz.

İşte soğan kabuğu tekniği ile saç rengini açmanın yolları:

GEREÇLER

Soğan kabuğu
1 bardak sıcak su
Eğir kökü
Hatmi kökü

Saç rengini açan inanılmaz yöntem! Soğan kabuğu tekniği ile saç rengini açmanın yolları

HAZIRLANIŞI

Sıcak suyun içine bir adet soğanın kabuklarını ve 2’şer kaşık eğir kökü ve hatmi kökünü karıştırın. 10 dakika bekletip süzüp 2 saat dinlendirin. Saçlarınıza sürüp kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra durulayın. Saçlarınızın renginin açıldığını göreceksiniz.

İşte bu kadar!

Sponsor
İLGİLİ  Ürederm Hydro Losyon ne işe yarar? Ürederm Hydro Losyon nasıl kullanılır, ne kadar?

About brkdgn49

Check Also

Hyalüronik asit hakkında her şey

Hyalüronik asit hakkında her şey

Dermatoloji Eksperi Dr. Dilek Başaran, hyalüronik asit hakkında haber vererek, yararlarını açıkladı. Hyalüronik asitin cildin ve dokuların uygun ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir