Çam terebentin yağının saça faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?

Son yıllarda hoşluk bilirkişileri tarafından araştırma konusu haline gelen çam terebentin yağının birbirinden enteresan yararları olduğu ortaya çıktı. Adeta meselelerinin mucize şifası olacak olan çam terebentin yağının saça yararlarını ve saça nasıl uygulanması ile ilgili detayları sizler için mercek altına aldık.

Saçlarının süratli uzamasını isteyenlere müjde! Şampuana ekleyeceğiniz bir kaç damla çam terebentin yağı ile hem saçlarınızı güçlendirebilir hem de süratli uzamasını sağlayabilirsiniz. Terebentin kimi ağaçların reçinesine verilen isimdir. Çam terebentin yahut çam yağı olarak isimlendirilen ve çamın reçinesinden elde edilen , güçlü bir antibiyotik özelliğine sahip olmakla birlikte kesici ve idrar söktürücü özellikleri de kelam hususudur. Güçlü bir antibiyotik ve antiseptik özelliğine sahip olan çam yağı, yapılan araştırmalara göre enerji verici özelliğe de sahiptir. Çam terebentin yağının yararları arasında en değerlisi ve bilineni saçlara olan yararıdır. Kepek meselesinden kurtulmak isteyen, saç dökülmelerini önlemek isteyen birçok kişi çam terebentin yağını tercih ediyor.

Çam terebentin yağının saça faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?

ÇAM TEREBENTİN YAĞININ SAÇA YARARLARI NELERDİR?

Saça doğal yaparak, canlı görünmesini sağlar.

Saç köklerini güçlendirerek, saçların süratli uzamasını ve dökülmesini önler.

Sık yağlanmayı önler.

Saçların koparak dökülmesinin önüne makbul.

Bilinen en değerli yararlarından biri saç dökülmelerine karşı himaye sağlamasıdır. Saç köklerini besler, onarır. Bu sayede saç dökülmesine âlâ gelir.

Çam terebentin yağının saça faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?

PEKALA ÇAM TEREBENTİN YAĞI NASIL KULLANILIR?

Şampuanlar içeriğinde birçok kimyasal husus barındırır. Kimyasal hususlar devranla saça tesir ederek zarar verebilir. Şampuanların saçlara olan zararlı tesirini azaltmak için çam terebentin yağı kullanılabilir. Bu yağ sayesinde saçların onarımı sağlanır, bakım yapılır ve parlaklık kazanır. Şampuanın zararlı tesirleri yok edilir. 

Çam terebentin yağı gözle temas ettiğinde gözlerde kızarıklık ve yanma görülebilir. Bu nedenle şampuanla karıştırıldığında saçınızı yıkarken gözle temas etmemesi için dikkatli olunmalıdır. Çam terebentin yağının şampuanla tasarrufu için, saç şampuanı içine 20 damla çam terebentin yağı konur, düzgünce çalkalanır. Daha sonra şampuanla saçlar yıkanır. Bu halde çam terebentin yağını saç için kullanırken seyreltmiş olursunuz. Birebir hengamda her yıkamada bu yağı şampuana ek etmek zorunda kalmazsınız.

İLGİLİ  Antep fıstığının faydaları nelerdir? Düzenli 10 tane Antep fıstığı yerseniz ne olur?

Çam terebentin yağının saça faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?

ÇAM TEREBENTİN YAĞININ YAN TESIRLERI VAR MIDIR?

Cilt rahatsızlıklarına uygun geldiğiyle bilinen çam terebentin yağı hassas ciltli bireylerde reaksiyon gösterebilir. Tahriş ve kızarıklığa olan çam terebentin yağını böbrek hastalarının da kullanmaması gerekir. Şayet cildiniz hassas ise kesinlikle seyrelterek kullanmalısınız.

Sponsor

About brkdgn49

Check Also

Hyalüronik asit hakkında her şey

Hyalüronik asit hakkında her şey

Dermatoloji Eksperi Dr. Dilek Başaran, hyalüronik asit hakkında haber vererek, yararlarını açıkladı. Hyalüronik asitin cildin ve dokuların uygun ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir