Evde hamilelik testi nasıl yapılır? Tek çizgi ne anlama gelir? Hamilelik testinde bunlara dikkat!

Gebe olup olmadığınızı merak ediyor fakat pratiğe yürek edemeyecek kadar heyecanlı iseniz, çıkan sonuç sevinç ve heyecanınızı ikiye katlayabilir! Artık acilen hemen herkes tarafından ismi duyulmuş hale gelen hamilelik testlerinin hanede en gerçek biçimde nasıl yapılacağını ve bu idrar testinin haricinde diğer hangi yollarla gebe kalıp kalmadığınızı öğrenebileceğiniz sistemleri sizler için sıraladık. Gebe kalmak için çörek otu macunu nasıl yapılır? Meskende hamilelik nasıl yapılır? Hamilelik için kan nasıl yapılır? Hamilelik ne vakit yapılmalı? Konutta hamilelik (idrar) pratik teknikleri…

Velev planlı velev plansız olsun adet devri tarihiniz fark edilir kademede hayli gecikmişse ve artık vücudunuzda birtakım değişik belirtilere de rastlamışsanız gebe kalıp kalmadığınızdan şüphelenmeniz çok normal! Bu heyecanlı ve gerilimli bekleyişinizin olumlu ya da olumsuz olmak üzere net bir halde öğrenmek için eczaneden reçetesiz satın alabileceğiniz hamilelik testleriyle gerçek sonuca varabilirsiniz. Bebek sahibi olmak isteyenler ya da ana olmaya kendini şimdi hazır hissetmeyen şahıslar, içlerinde kuşku olup arada kalmaktansa merakını gidermek için meskende hamilelik testi uygulayabilir. Günümüz teknolojisinde çeşitli yollarla tespit edilebilen hamilelik durumunu belirlemek içinfaydalanabileceğiniz en ülkü eser: Çubuklu hamilelik testleri! Yapılması çok olağan olan bu testlerin ne devir uygulanması gerektiğini ve sonucu nasıl öğrenebileceklerini bilmiyor ve gayrısına sormaya da çekiniyorsanız bu haberimiz çok işinize yarayacak. Güvenilirliğinden emin olduğunuz hamilelik testi ile sizde ana olup olmadığınızı çok kolay bir biçimde öğrenebilirsiniz. Pekala bunun için doktora gitmek kural mı? Meskende hamilelik testi nasıl yapılır? Hamilelik testleri hakikat çıkar mı? Hamilelik testini uygularken dikkat edilmesi gerekenler neler? İşte hamilelik testinin adım adım uygulanışı…

GEBE KALMAK İÇİN ÇÖREK OTU BAL VE TARÇIN MACUNU TANIMI:

Evde hamilelik testi nasıl yapılır? Tek çizgi ne anlama gelir? Hamilelik testinde bunlara dikkat!

GEREÇLER:

12 silme tatlı kaşığı taze öğütülmüş çörek otu
10 çay kaşığı toz tarçın
10 yemek kaşığı saf bal

Adet devrinin 2. günü 1 yemek kaşığı ölçüsünde bu materyallerden elde edilen karışımı tüketin. 12. gelene kadar aç iken ya da yemek yedikten 1,5 – 2 saat sonra tüketin. Sistemli ve gerçek tasarrufun sonucunda yumurtalar büyür ve hormonlar düzenlenir. Bu da evlat sahibi olma talihini arttırmada tesirlidir.

NOT: Tanımı verilen karışım sadece bayanlarda değil erkeklerde tüketildiği devir sperm kalitesini arttırmada ve hareketliliğini sağlamada olumlu tesirler sunacaktır.

İLGİLİ  Anne sütü alan bebeklerde kabızlık neden olur? Kabız bebeklerde fitil kullanımı ve çözümleri

Evde hamilelik testi nasıl yapılır? Tek çizgi ne anlama gelir? Hamilelik testinde bunlara dikkat!

KONUTTA HAMİLELİK TESTİ NASIL YAPILIR?

Her ay başı nizamlı olmasına karşın bir ayın ahir adet görülmediyse bu durumda birinci olarak akıllara hamilelik durumu gelebilir. Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerde bayanların o an ki sevinçle ümitlendiği velev direkt olarak gebe kaldığını düşünmeleri bazen hayal kırıklığına uğratabiliyor. İşte bu durumu netleştirmek için hanede yapabileceğiniz hamilelik testinde sonuç ne olursa olsun üzülmemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. Bu hatırlatmadan sonra konutta çubuklu hamilelik testlerinin nasıl uygulandığını adım adım sizlere aktardık…

BIRINCI AŞAMA: Satın aldığınız hamilelik testi çubuğundaki idrar bölmesine idrarınızı yapın. Ama, idrarı buraya dökmeden evvel biraz idrar akıtmış olmaya dikkat edin.

(Kimi testlerin içinde plastik idrar yekuna kapları mevcuttur. Bu kaplara idrar yapıp, çubuğa aktarmak daha kolaydır.)

– Şayet testin yanında kap verilmemişse, idrar örneği talimatlarını çok düzgün okumalısınız. Zira kimi hamilelik testi talimatlarında, idrar bölmesine idrarı 5 saniyeden ne daha çokça, ne de daha az yapmanız belirtilir. Bu esnada kronometreden alabilirsiniz.

– Çubuktaki sembolleri yukarı bakacak biçimde çevirdiğinize emin olun.

Evde hamilelik testi nasıl yapılır? Tek çizgi ne anlama gelir? Hamilelik testinde bunlara dikkat!

2. AŞAMA: Plastik kap olan hamilelik testini uygularken; test çubuğunun içine idrar akıtmak için damlalık kullanabilirsiniz. İdrarı 5 ila 10 saniye hamilelik testine akıtın. Birtakım markalarda bu vade daha farklı olabiliyor dikkat edin!

ÜÇÜNCÜ AŞAMA: Testin talimatında yazılan mühlet boyunca sonucu bekleyin. Sonuç penceresi yukarı bakacak hizada düz yüzeye test çubuğunu yerleştirin.

Standart vade ise; 1 ila 5 dakika arasıdır.

DÖRDÜNCÜ AŞAMA: Sonuçları denetim edin. Talimat kısmında bölge alan sembollerin manalarına bakın ve hangi işaretlerin müspet meale geldiğini öğrenin.

– Testin ekran bölmesinde tek al çizgi çıkarsa, hamilelik durumu negatiftir. Şayet iki al çizgi çıkarsa gebesiniz demektir. Lakin, bu bahsedilenlerden hiçbiri yoksa yeni bir test ile tekrar uygulamalısınız.

HAMİLELİK TESTİ YANLIŞ ÇIKAR MI? HAMİLELİK TESTİ SAĞLIKLI Mİ?

İdrar yoluyla hanede yapılan hamilelik testleri olumsuz sonuç vermesine karşın gebe kalınmışsa, testte bir yanlışlık olduğundan değil kişinin testi yanlış tatbikinden kaynaklanır. Lakin Beta HCG testinin olumsuz çıkmasının hiçbir halde açıklaması yoktur. Şayet sonuç aksiyse ne dış ne de olağan vardır. Halk arasında görülebilen yalancı durumu, hatunların arzuladığı baskın analık isteği ile meydana gelmektedir.

İLGİLİ  En etkili evde hızlı ve kolay kilo verme yöntemleri! Evde kolay bölgesel zayıflama egzersizleri

Test sonucu olumsuz çıksa bile kişi kendisini gebe olarak görür. Velev ruhsal rahatsızlık olan bu durum devranla o kadar ilerler ki 9. ayda karın sıradan bir hamilelik periyodundaki kadar büyüyebilir. Seyrek görülen bu durum büsbütün ruhsaldır.

Evde hamilelik testi nasıl yapılır? Tek çizgi ne anlama gelir? Hamilelik testinde bunlara dikkat!

YANLIŞ NEGATİF SONUCU ÇIKMA NEDENLERİ:

Yukarıda bahsedilen durumun tam karşıtının yani hamilelik meydana gelmesine karşın testte olumsuz sonuç görülmesi yaygın karşılaşılan bir durumdur. Bu biçim durumlarda öteki bir markaya ilişkin test yaparak tekrar uygulayın.

Hamilelik testini gerçek devranda yapmamak testin yanlış çıkmasına neden . Regl devrini sistemli olarak geçiren hatunun yumurtlaması regl devrinin birinci gününden ortalama 14 gün sonra gerçekleşir. Her bayanda birebiri görülmeyen bu durumda regl olmaya yakın devirde yumurtlama . Bu durumda regl sonrası uygulanan testin yanlışsız çıkmaması sonucunu doğurur.

Testin yanlış çıkmasının bir başka sebebi de hamilelik testinin kaliteli olmaması yahut üretim sırasında idrarın hormonu tespit edememesinden oluşmaktadır. 

HAMİLELİK TESTİNDE SİLİK ÇİZGİ NEDEN OLUR?

Gebe kalıp kalmadığını öğrenmek için büyük bir heyecanla eczaneden hamilelik testi alıp uyguladıysanız sonucunda silik bir çizgi görmek başınızı karıştırabilir. Hamilelik testinde silik çizgi çıkmasının en önemli nedenleri ise şunlardır:

1- Testin talimatlarına mucibince uymamak, 2- hamilelik testini yapmak için çok erken safhasında olmak, 3- idrarın buharlaşmasından ötürü ya da 4- kimyasal gebelik durumundan asıllı sebeplerin sonucunda çizgiler silik çıkabilir. Bu stil bir durumda yapılması gereken en yanlışsız müdahale testi yine uygulamak olacaktır.

HAMİLELİK TESTİ YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

– Hamilelik testini yapmak için en münasebetli aralık gündüz vaktidir. Gün içerisinde daha geç aralıkta yapılan hamilelik testi çok su içmeye bağlı olarak idrarın çokça su içermesinden ötürü olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.

– Hamilelik testini yapmadan evvel son kullanma tarihini denetim edip uygulayın.

– Hamilelik testini pratikten 2 saat evvel likit alımı gerçekleşmemelidir.

TIKLA OKU: KONUTTA CİNSİYET BELİRLEMENİN EN SEFALI YOLLARI

Evde hamilelik testi nasıl yapılır? Tek çizgi ne anlama gelir? Hamilelik testinde bunlara dikkat!

HAMİLELİK TESTİ NE DEVIR YAPILMALI?

Konutta yapacağınız bu testi adet gecikmesi olduğu hengam gecikmeden 14 gün içinde uygulayınız…

KAN TESTİ İLE HAMİLELİK BELİRLEME SISTEMI

Vücuttaki kanın bedellerine nazaran yapılan hamilelik testini hastanede kolaylıkla uygulatabilirsiniz. Gebe kalmayı öğrenmek isteyen bayanların bu testte arayacağı sonuç HCG hormonunun olmasıdır. Kanda bu hormon varsa gebesiniz, yoksa değilsiniz demektir. Hamilelik için yapılan kan testi konutta yapılan teste nazaran daha net bir sonuç gösterir. Nedeni ise hamilelik hormonunun birinci evvel kanda ortaya çıkması daha sonra vücuda yayılmasından kaynaklanmaktadır. (Testler iğne ile yapılmaktadır.)

”HAMİLEYİM” DEMENİN EN ŞIK VE FARKLI YOLLARI!

Meskende uyguladığınız test sonucu artık iki canlı olduğunuzun müjdesini verdiyse yapacağınız birinci iş doktora gitmek olacaktır. Hekiminiz da onay verdiyse eşinize bu şık mi hoş haberi vermenin tam sırası! Eşinizle aranızda olan sevgi ve muhabere bağının olan bebeğinizi açıklamanın birçok sefalı ve farklı metodu var. İşte o yollar…

İLGİLİ  İkiz hamilelik için ne yapılmalı? Doğal yollarla ikiz bebek şansını arttırmanın yolları

Evde hamilelik testi nasıl yapılır? Tek çizgi ne anlama gelir? Hamilelik testinde bunlara dikkat!

– İşten konuta gelen eşinizi müsait bir anında yakalayıp hiç beklemediği anında eline mercimek tanesi vererek, “Bebeğimiz artık bir mercimek tanesi kadar minik.” diyebilirsiniz! Bir anda neye uğradığını şaşıran eşiniz önünde sevincinizi paylaşabilirsiniz.

– Peder adaylarına şahsi bir kitap seçip hoş bir kutuya koyabilir yanına da bebek bakımı ile ilgili çeşitli nesneler ekleyebilirsiniz.

– Sofrayı hazırlamadan evvel ufak bir sunum değişikliği ile bebek müjdesi verebilirsiniz! Bardak tarafına biberon, çatal- kaşık noktasına emzik ve tabak bölgesine mama kabı koyarak eşinizi şaşkına uğratabilirsiniz…

Evde hamilelik testi nasıl yapılır? Tek çizgi ne anlama gelir? Hamilelik testinde bunlara dikkat!

MAKAS MI BIÇAK MI TESTİ! HAMİLELİKTE CİNSİYET BELİRLEME…

Bebek müjdesini aldıktan sonra bekleyeceğiniz en heyecanlı an bebeğinizin cinsiyetini öğrendiğiniz devrandır. Bu bekleyişin ne kadar süreceğini tam olarak bilemediğiniz için kesin olmasa da eski klasik metotlarla cinsiyet kestirim etmenin yollarını denemek isteyebilirsiniz. Bunun için ise geçmişten günümüze dek uzanan en yaygın makas mı bıçak mı prosedürü geliyor. Ana adayının bulunmadığı bir mekanda 2 adet yastık yahut minder belirlenir. Bu nesnelerin altına ise her birinde münferit olmak üzere bir adet makas ile bıçak konur.

Daha sonra ana adayı çağrıldığı vakit nereye oturursa cinsiyet zahir olur. Şayet gebe kişi altında makasın bulunduğu mindere/yastığa oturursa kız, bıçağın olduğu alana oturursa bebek erkek olur. Hiçbir bilimselliği olmayan bu sefalı cinsiyet varsayım etme de bazen cinsiyet sonucu tutturulmuş, bazen ise yanlış çıkmıştır. 

Sponsor

About brkdgn49

Check Also

İslam'ın Amentüsü: Evrene egemen olan yasa: Kaza ve kader

İslam’ın Amentüsü: Evrene egemen olan yasa: Kaza ve kader

Mahmut Kaya tarafından kaleme alınan, Amentü duasının açılımından gelen ‘İslam’ın Amentüsü - Meraklı Evlat İle Annesi’ kitabı animasyon olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir